Lucy Igora Omuleckiego

Nazywany “naczelnym ironistą polskiej fotografii” Igor Omulecki prezentuje w lokalu_30 projekt Lucy, który pochodzi, jak mówi sam autor, od imienia prehistorycznej matki matek. Znany z zaskakujących, często surrealnych fotografii artysta, tym razem skupia się na tematyce związanej genealogią, przemijaniem i rodzinnymi podobieństwami. Mimo “rodzinnej” atmosfery, nie są to standardowe fotki ze spotkania u cioci na imieninach.

Igor Omulecki - projekt Lucy, iomulecki2

Igor Omulecki (rocznik 1973) jest absolwentem Wydziału Operatorskiego i Fotografii na PWSTFiTV w Łodzi. Jego prace prezentowano m.in. na wystawach: Nowi dokumentaliści (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2006), Teraz Polska (Yours Gallery, Warszawa 2006), Image-Central European self story (Lumen Gallery, Budapeszt 2005).

reklama

Najbardziej znane serie to “Piękni ludzie” i “Impresje z Polski”. Zajmuje się fotografią komercyjną oraz kreacyjną i dokumentalną. Publikował m.in. na łamach magazynów: Eye Magazine (UK), Cross Magazine (UK), Shoots (UK), Pictured (UK), Obieg, Pozytyw, Fluid, Ekxlusiv, Exit, Przekrój. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Igor Omulecki, „Lucy”, Lokal_30, Warszawa, ul. Foksal 17B/30. Wystawa czynna do 19 lutego 2009 r.


19.01.2009 20:37 Aktualności,