Konkurs na prasowe zdjęcie roku

Sigma Pro Centrum i Klub Fotografii Prasowej SDP zapraszają do udziału w konkursie dla fotoreporterów, w którym co miesiąc wyróżniane będą trzy najlepsze z nadesłanych zdjęć prasowych. Będą one jednocześnie nominacjami do nagrody głównej na Prasowe Zdjęcie Roku. W konkursie mogą wziąć udział fotografowie prasowi i fotograficy, zarówno „etatowi” jak i współpracujący z redakcjami czy agencjami fotograficznymi, a także „wolni strzelcy”. Nadsyłane na konkurs zdjęcia powinny mieścić się w ogólnym pojęciu fotografii prasowej. Nie muszą to być zdjęcia publikowane. Dopuszcza się także cykle fotograficzne. Zdjęcia wykonane w danym miesiącu powinny być nadsyłane do 5 dnia następnego miesiąca. (np. zdjęcia wykonane w styczniu przyjmowane będą do 5 lutego). Każdy uczestnik może przesłać do 10 zdjęć pojedynczych i / lub do 2 cykli w danym miesiącu. Zdjęcia muszą być nadsyłane w formie plików cyfrowych JPG, spełniających następujące warunki: 72 dpi, 30 cm dłuższy bok. Każdy z uczestników konkursu zobowiązany jest dostarczyć na żądanie organizatora, do potrzeb wystawienniczych, plik o wysokiej rozdzielczości. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie zdjęcia będące efektem jednokrotnej ekspozycji. Fotomontaże i zdjęcia manipulowane cyfrowo będą dyskwalifikowane.

reklama

Fundatorami nagród w konkursie są Sigma Pro Centrum i firma Lexar. Wszystkie zdjęcia nominowane będą eksponowane na stronie www.klubfotografiiprasowej.pl oraz pokonkursowej wystawie, w tworzonej galerii KFP SDP przy ul. Foksal 3/5, która powstanie na ogrodzeniu Domu Dziennikarza. Jury konkursu tworzą: Karina Łopieńska, Jacek Barcz, Zbigniew Furman, Wojciech M. Druszcz, Adam Nurkiewicz, Tadeusz Późniak, Borys Skrzyński i Stefan Zubczewski.

Szczegóły dotyczące regulaminu konkursu znajdują się na stronie www.klubfotografiiprasowej.pl Prace należy nadsyłać na adres mailowy konkursu: konkurs@kfp-sdp.org


21.01.2009 23:49 Aktualności,