Nastrojowe pejzaże Prota Jarnuszkiewicza

Choć jest absolwentem wydziału operatorskiego, Prot Jarnuszkiewicz zajmuje się głównie fotografią. Tworzy osobiste i nastrojowe pejzaże, składające się z pozornie niezwiązanych z sobą obrazów, które przypominają wędrówkę „poety” po dobrze znanych tylko jemu miejscach. Puste pejzaże, osamotnione ławki, krzesła, martwy ptak. Wszystkie te atrybuty podkreślają nastrój zdjęć. Emanują atmosferą opuszczenia, samotności i nieobecności.

fot. Prot Jarnuszkiewicz

Prot Jarnuszkiewicz (rocznik 1977) ukończył wyższe studia na wydziale operatorskim PSFTviT w Łodzi, uczęszczając jednocześnie na zajęcia zaocznych studiów fotograficznych. W 2002 r. uzyskał dyplom i tytuł magistra sztuki. Pracuje czynnie jako fotograf, prowadząc własne studio. Oprócz praktyki zawodowej, w której styka się z różnorodnymi firmami, teatrami i wydawnictwami, zajmuje się również dydaktyką, prowadząc zajęcia na warszawskiej ASP oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ma za sobą kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych.

reklama

Prot Jarnuszkiewicz, „Nieobecność”, Galeria Obok ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8
Wystawa czynna do 8 lutego 2009 r.


22.01.2009 20:28 Aktualności,