Epson Art Photo Award 2009 tylko do końca stycznia

Niedługo upływa termin nadsyłania prac na Epson Art Award 2009. Rywalizacja przebiega o nagrody o łącznej wartości 37 500 euro. Konkurs skierowany jest do studentów i praktykantów z uniwersytetów, innych instytucji edukacyjnych oraz kursów związanych z fotografią. W gronie jurorów, obok niemieckiego fotografa Andreasa Gursky’ego oraz Thomasa Weskiego (starszego kuratora Haus der Kunst w Monachium w Niemczech) zasiądą w tym roku prof. Henrik Hanstein (licytator z domu aukcyjnego Kunsthaus Lempertz w Kolonii), Tim Sommer (redaktor naczelny magazynu ART) oraz prof. Gerhard Glüher (filozof i znawca sztuki z Katedry Wzornictwa i Sztuki na Wolnym Uniwersytecie Bozen-Bolzano).

reklama

Nagrody zostaną przyznane zdjęciom wyznaczającym nowe trendy, które będą oceniane pod względem koncepcji, kreatywności i realizacji technicznej. Najlepsza klasa lub grupa otrzyma 15 000 euro. Nagrodę w wysokości 10 000 euro otrzyma również najlepszy artysta, wybrany spośród wszystkich uczestników. Kolejnych 25 autorów otrzyma po 500 euro. Najlepsze fotografie zostaną ponadto zaprezentowane podczas Art Cologne w kwietniu 2009 r.

Konkurs Epson Art Photo Award odbywa się już po raz czwarty. Ubiegłoroczni zwycięzcy pochodzili z Europy Wschodniej – grupa studentów fotografii z Uniwersytetu Sztuki i Wzornictwa Moholy-Nagy w Budapeszcie otrzymała nagrodę Epson Art Photo Award. Nagrodę dla najlepszego artysty indywidualnego przyznano Pawłowi Dziemianowi z Polski.


23.01.2009 22:15 Aktualności,