Grand Press Photo

Grand Press Photo jest uważany za jeden z najważniejszych konkursów w Polsce. Właśnie ruszyła jego 5 edycja. Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Organizuje go miesięcznik „Press”.

Przewodniczącym jury konkursu jest zawsze fotograf światowej sławy. Do tej pory byli to zwycięzcy World Press Photo: Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju, Eric Grigorian. W tym roku jest nim Spencer Platt. Pozostali członkowie jury to polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

reklama

Zdjęcia konkursowe oceniane są w pięciu kategoriach: wydarzenia, ludzie, życie codzienne, sport, przyroda – osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże. Maksymalnie do konkursu można zgłosić pięć pojedynczych fotografii jednego autora oraz trzy fotoreportaże jednego autora. Kwalifikowane są tylko te prace, do których zostanie przysłany formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie fotografie, które po pierwszym posiedzeniu jury trafiają do finału, zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej, której otwarcie połączone jest z ogłoszeniem wyników.

Więcej informacji na: www.grandpressphoto.pl


06.02.2009 15:36 Aktualności,