Mroczne przejścia Sokołowskiej

Mroczne przejścia Basi SokołowskiejBasia Sokołowska to jedna z najważniejszych artystek średniego pokolenia. Jej intymne, niezwykle emocjonalne i piękne fotografie zabiorą nas w podróż do parku angielskiej posiadłości, prowadząc do tunelu gęstwiny zdziczałych rododendronów. Fotografie, rysunki i notatki wiodą przez ciemne, wilgotne i nieoswojone miejsce, przypominające wnętrze wielkiego organizmu. W coraz powiększeniu widzimy zbliżenia poszczególnych elementów, w tym wczepione, podwieszone i wtulone między kłącza, gałęzie i korzenie “tkanki”.

Kobieca, neurotyczna, olśniewająca i niepokojąca – takich przymiotników do opisu prac Sokołowskiej używa krytyka artystyczna.

reklama

Basia Sokołowska, „Mroczne przejścia”, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, ul. Jazdów 2. Wystawa czynna od 20 lutego do 29 marca 2009 r.


16.02.2009 22:04 Aktualności,