Warszawa jakiej nie znamy

Kolejna prezentacja zdjęć dawnej Warszawy w Domu Spotkań z Historią. Tym razem ekspozycja ukazuje prawie stuletnie fotografie niemieckiego fotoreportera Willego Römera i obejmie 60 zdjęć wykonanych w stolicy w roku 1916. Uzupełnią ją fotografie okolicznych miasteczek, a także seria prac z Berlina. Willy Römer przybył do Warszawy w czasie I wojny jako żołnierz niemieckiej armii. Na szklanych negatywach utrwalał m.in. historyczne budynki (Ratusz, Bibliotekę Uniwersytecką, Teatr Wielki), siedziby ówczesnych władz, sceny z codziennego życia okupowanego miasta. Fotografował zaułki biednych żydowskich dzielnic, sklepy, handlarzy. Zdjęcia wykonywał prywatnie.

reklama

Willy Römer, „Miasto na szklanych negatywach, Warszawa 1916”, Dom Spotkań z Historią, Warszawa, ul. Karowa 20. Wystawa czynna od 26 lutego do 5 kwietnia 2009 r.


24.02.2009 22:11 Aktualności,