Prawa człowieka w obiektywie

Wystawa Prawa człowieka w obiektywie przedstawia fotografie, które zakwalifikowane zostały do drugiego etapu konkursu zorganizowanego przez Amnesty International w listopadzie 2008 r.

reklama

Konkurs zorganizowano z okazji 60. rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jego założeniem jest pokazanie, czym dla fotografów profesjonalnych i amatorów, są prawa człowieka, w jaki sposób kształtują życie ich samych, a także innych ludzi. W konkursie jury wybrało 60 prac finałowych spośród których użytkownicy portalu PlFoto.com wytypowali 12 zwycięskich prac. Powstał z nich unikatowy kalendarz Amnesty International na rok 2009. W kalendarzu zdjęcia sąsiadują z artykułami Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, których tekst także przeczytać będzie można na wystawie.

Prawa człowieka w obiektywie, Galeria Kordegarda, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17. Wystawa czynna do 8 marca 2009 r.


24.02.2009 22:13 Aktualności,