Estetyka ślubnego kiczu

Zdjęcia ślubne są coraz popularniejszym przedmiotem artystycznej refleksji w fotografii. Ten najpopularniejszy sposób na chałturę najwyraźniej męczy fotografów i powoduje u nich niejasne wyrzuty artystycznego sumienia. Dwuznaczna i przewrotna wystawa grupy młodych olsztyńskich fotografów, jest próbą odpowiedzi na zalew kiczu i tandety w fotografii ślubnej. Ma pokazać chęć wprowadzenia do traktowanej po macoszemu fotografii ślubnej elementów niespodziewanych, nietypowych, nieszablonowego myślenia fotografa i Pary Młodej. Autorzy chcą przeciwstawić fotoreporterskiej, masowej, seryjnej chałturce kościelno-weselnej swój pomysł na sesje plenerowe inscenizowane i reżyserowane przez obie strony – twórcę i podmiot.

reklama

Monika Szadkowska, Piotr Schilling, Arkadiusz Howara, Michał Ciucias, „Ślubna chałtura”, MOK, Olsztyn, Dąbrowszczaków 3. Wystawa czynna od 20 marca do 18 kwietnia 2009 r.


16.03.2009 21:51 Aktualności,