Sony World Photography Award z Polakami

W tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Sony World Photography Award wśród laureatów jest dwóch Polaków. Wojciech Grzędziński otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii “Fotoreportaż i Dokument – Aktualności”, a Piotr Fajfer w kategorii “Moda”. Grzędzińskiego nagrodzono za reportaż o konflikcie w Gruzji. Materiał ten został doceniony również podczas ostatniego konkursu World Press Photo.

Sony World Photography Award

Do tegorocznej edycji Sony World Photography Award w kategorii profesjonalistów nadesłano 36 tysięcy zgłoszeń, w 12 sekcjach. Spośród nich Jury nominowało do ścisłego finału 186 autorów. W każdej z kategorii wyróżniono maksymalnie dziesięciu fotografów. Wśród nich znalazło się aż 7 autorów z Polski.

reklama

16 kwietnia 2009 r. w Cannes odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Podczas uroczystej gali jury ogłosi, który z fotografów został zwycięzcą całego konkursu.


17.03.2009 21:32 Aktualności,