Wystawa Corinne Mercadier w Yours

Na trzech piętrach Yours Gallery gości wystawa francuskiej fotografki Corinne Mercadier zatytułowana “Lata Świetlne”. Obejmie ponad 60 prac z różnych projektów. Mercadier wykorzystuje w swojej twórczości technikę Polaroidu. Powstałe fotografie przetwarza, powiela i powiększa. Tytuł ekspozycji pochodzi od nazwy jednego z jej zdjęć z serii “Longue Distance”.

Wystawa Corinne Mercadier w Yours

To inne spojrzenie na to, co znane, na moment zmiany perspektywy. Dystans, którego szuka autorka to dotykanie czegoś niebezpiecznego, dającego możliwość zobaczenia rzeczy codziennych, prostych i bliskich, w innym kontekście, z odległości. Czas i pamięć, które nieustannie modyfikują, pomijają i przekształcają wspomnienia, zmieniając formę w pozostawionych przez siebie obrazach, to kolejne tematy przez nią poruszane.

Corinne Mercadier, „Lata Świetlne”, Yours Gallery, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 33. Wystawa czynna do 16 maja 2009 r.


30.03.2009 16:54 Aktualności,