Światło w fotografii

Nakładem wydawnictwa Galaktyka ukazała się książka “Pracując ze światłem. Warsztaty fotografii krajobrazowej”. W publikacji brytyjscy fotografowie opowiadają o kulisach i tajnikach realizacji zdjęć pejzażu.

Pracując ze światłem. Warsztaty fotografii krajobrazowej

Mimo rewolucji w sprzęcie fotograficznym, jaka dokonała się w ciągu ostatnich lat, w fotografowaniu krajobrazu zmieniło się niewiele. Nadal warunkiem zrobienia dobrego zdjęcia jest żmudne poszukiwanie interesującej okolicy, cierpliwe czekanie na odpowiednie warunki i umiejętne wykorzystanie gry światła. “Pracując ze światłem” to książka, która pokazuje jak oświetlenie wpływa na zdjęcia krajobrazu. Jest w zasadzie podręcznikiem zawierającym zbiór praktycznych uwag i podpowiedzi, które przybliżają tajniki pracy nad fotografią pejzażu. Publikacje uzupełniają komentarze i krytyczne uwagi do zdjęć, nadesłanych przez różnych autorów do agencji Light & Land.

reklama

Joe Cornish, Charlie Waite, David Ward, Eddie Ephraums, “Pracując ze światłem. Warsztaty fotografii krajobrazowej”, Wydawnictwo Galaktyka.