Fotografuj industrialnie

Łódź jest jednym z najbardziej znanych w Polsce skupisk architektury poprzemysłowej. Ma to swoistą magię, ale niesie z sobą ogromny bagaż wieloletnich zaniedbań i negatywnych stereotypów. Zmianie postrzegania architektonicznej panoramy Łodzi ma służyć konkurs Photo-Industrial, którego tematem jest Elektrownia EC1. Od lat nieczynna, na co dzień niedostępna dla zwiedzających, niebawem zmieni swój wygląd i charakter stając się częścią Nowego Centrum Łodzi. Zanim to się stanie rusza konkursowy projekt dokumentacyjny.

reklama

Konkurs ma na celu stworzenie dokumentacji przestrzeni EC1 w obecnym „surowym” industrialnym kształcie. Bogactwo form technicznych i architektonicznych przeplatanych z autentycznymi secesyjnymi elementami zdobniczymi, które zachwyciły Davida Lyncha, czynią z EC 1 prawdziwą ziemię obiecaną fotografów. Konkurs fantastyczną okazję, by to wszystko zobaczyć i zarejestrować. Na czas jego trwania EC1 otworzy się dla artystów, amatorów i wszystkich zainteresowanych.

Dni otwarte w EC1 wpisujące się w czas trwania FotoFestiwalu: 5-6 maja (przestrzeń bez wystawy Second Cities) i 9-10 maja (przestrzeń z wystawą Second Cities) w godz. 7.00-14.00.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 maja 2009 r.

Więcej informacji na: http://fotofestiwal.com/2009/wydarzenia/konkurs-photo-industrial/


20.04.2009 15:34 Aktualności,