Niemcy reporterskim okiem

Barbara Klemm dokumentowała najważniejsze wydarzenia kulturalne i polityczne w Niemczech, zarówno przed, jak i po zjednoczeniu. Na wystawie w warszawskim Domu Spotkań z Historią prezentowany jest autorski wybór jej prac. To światowa premiera ekspozycji.

 Barbara Klemm, Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008

Barbara Klemm była wieloletnią reporterką Frankfurter Allgemeine Zeitung. Na swoich zdjęciach zapisała m.in. spotkanie Leonida Breżniewa z Willy Brandtem w 1973 r., wizytę Gorbaczowa w Niemczech, fety zwycięstwa po upadku muru oraz twarze znanych osób: Andy’ego Warhola, Alfreda Hitchcocka, Madonny, Stanisława Lema. Warszawską prezentację dopełnia około 30 zdjęć wykonanych w Polsce, w tym m.in. portrety polityków m.in. Tadeusza Mazowieckiego i Lecha Wałęsy oraz sceny rodzajowe.

reklama

Barbara Klemm, “Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008”, Dom Spotkań z Historią, Warszawa, ul. Karowa 20. Wystawa czynna do 24 maja 2009 r.


20.04.2009 15:36 Aktualności,