BZWBK Press Foto

Ruszyła 5. edycja Konkursu Fotografii Prasowej BZ WBK Press Foto skierowanego do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. Pula nagród wynosi 70 tys. zł. Zgłaszane zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 r. do 31 marca 2009 r. Oceni je jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z Faktu, Sławomir Kamiński z Gazety Wyborczej, Waldemar Kompała z Rzeczpospolitej oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

reklama

W konkursie wyłonione zostanie najlepsze Zdjęcie Roku oraz laureaci 6 kategorii tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej osobno oceniane będą zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże. Bank Zachodni WBK oraz dziennik “Rzeczpospolita” przyznają również dwie nagrody specjalne. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca 2009 r. w Galerii Zachęta w Warszawie.

Prace zgłaszać można do 21 maja 2009 r.

Więcej na: www.bzwbkpressfoto.pl


21.04.2009 18:13 Aktualności,