6 Biennale Fotografii

Tegoroczny maraton fotograficznych festiwali warto rozpocząć w Poznaniu. 8 maja 2009 r. otwarte zostanie 6 Biennale Fotografii, tym razem odbywające się pod hasłem „Fotografia / Ideologia / Polityka”.

6 Biennale Fotografii - Poznań 8 maja 2009 r.

Wystawą główną imprezy jest prezentacja „Uroki władzy (o władzy rozproszonej, ideologii i widzeniu)” przygotowana przez kurator Izabelę Kowalczyk specjalnie dla Galerii Miejskiej „Arsenał”. Tam też pokazana zostanie ekspozycja indywidualna Mathisa Collinsa. W Starym Browarze kurator Krzysztof Jurecki przygotował pokaz „Od problemu symulacji do „nowego symbolizmu”. Aspekty fotografii z początku XXI w.” W programie Biennale warto też zwrócić uwagę na propozycję Macieja Symanowicza eksponowaną w Galerii Fotografii „pf” w Centrum Kultury Zamek. „Budowniczowie “Świata Fotografii”. Polska fotografia drugiej połowy lat 40. XX w.” zapowiada się jako jeden z ciekawszych przeglądów imprezy. W SPOT.Design – fascynującej przestrzeni conceptstoru na Dolnej Wildzie – intrygować będą widzów „Kłopotliwe obrazy”.

reklama

Z wystaw towarzyszących warto zwrócić uwagę na prace Szymona Szcześniaka w Galerii Ego i Andrzeja Lachowicza warte zobaczenia w Piekarach. Dla osób chcących pogłębić także swoją wiedzę teoretyczną przygotowano 9 maja 2009 r. sympozjum zatytułowane „Fotografia wobec ideologii i polityki”.


29.04.2009 12:03 Aktualności,