VII Miesiąc Fotografii w Krakowie

Motywem przewodnim tematycznej części programu głównego tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie jest Archiwum. Ambicją organizatorów jest dekonstrukcja tego pojęcia i próba przyjrzenia się funkcjonowaniu archiwów w kulturze, życiu społecznym, historii i pamięci zbiorowej. Całość podzielona została na siedem części – jedną prezentację zbiorową oraz sześć wystaw indywidualnych.

VII Miesiąc Fotografii w Krakowie

Jedną z dwóch części Programu Głównego jest prezentacja fotografii z wybranego kraju – Gościa Specjalnego festiwalu. W 2009 r. są nim Czechy. Na czeską prezentację złożą się trzy wystawy indywidualne, dwie zbiorowe, jedno wydarzenie z pogranicza wystawy i happeningu oraz bogaty program edukacyjny: pokazy filmów dokumentalnych, spotkania z kuratorami i artystami oraz prezentacja albumów fotograficznych.

reklama

Z ponad ośmiuset projektów zgłoszonych do Programu OFF Miesiąca jury – Roman Babjak, Mikołaj Długosz i Inga Schneider – oraz organizatorzy Festiwalu wybrali siedemnaście, które zostaną zaprezentowane w postaci wystaw indywidualnych.

5-31 maja 2009 r., VII Miesiąc Fotografii w Krakowie


29.04.2009 12:35 Aktualności,