Gala konkursu Fotograficzna Publikacja Roku

W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie wszyscy pasjonaci fotografii po raz pierwszy będą mogli ocenić ostatnio wydane książki i albumy o fotografii podczas Gali Finałowej Konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2008. Impreza połączona jest z ekspozycją wszystkich tytułów zgłoszonych do I edycji konkursu „FPR 2008”. Statuetkę dla laureatów zaprojektował i wykonał rzeźbiarz Sławomir Micek.

reklama

W tegorocznej edycji konkursu Fotograficzna Publikacja Roku udział wzięło ponad 30 wydawców, którzy zgłosili łącznie 71 tytułów. Spośród wszystkich nadesłanych publikacji jury w składzie: Lech Lechowicz (PWSFTViT), Andrzej Saj (Format), Andrzej Palacz (Wydawca.com.pl), Marek Grygiel (Fototapeta), Redakcja (Exit), Zbigniew Tomaszczuk (Cameraobscura), Magda Skrzeczkowska (Fotopolis.pl), Dorota Łuczak (Arteon), Marek Janczyk (MHF), Agnieszka Gniotek (krytyk fotografii), Agnieszka Zięba (Medialine.pl), Dariusz Firszt (Corbis.com), Sobiesław Książek (AFR Sky White), Krzysztof Makowski (Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna) przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: Album, Katalog, Estetyka/Krytyka/Historia i Technika. Organizatorem konkursu jest Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna.

Dodatkowo podczas gali zostaną zaprezentowane (poza konkursem) projekty wydawnicze, które nie zostały jeszcze opublikowane. Wśród nich m.in. projekty autorskie Pawła Żaka, Justyny Mielnikiewicz i Basi Sokołowskiej. Z pewnością będzie to interesujący moment zarówno dla samych autorów, jak i potencjalnych wydawców.

Wieczór będzie dla wszystkich świetnym pretekstem do głębszych refleksji na temat fotografii, wydawnictw fotograficznych oraz jakości i tematyki publikacji fotograficznych w Polsce. Zgromadzone grono ekspertów pokaże tendencje i drogi rozwoju i przyszłość polskich publikacji fotograficznych. Podczas finału i dyskusji będzie można zapoznać się z opiniami ekspertów, którzy poruszą m.in. tematy: badania rynku i jego oczekiwań, marketingu wydawniczego i przedstawią swoje refleksje po ocenie ponad siedemdziesięciu tytułów.

Fotograficzna Publikacja Roku, Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków, Rynek Główny 25. Wystawa czynna 14-17 maja 2009 r. Gala konkursu 14 maja 2009 r. godz. 19.00. Wstęp wolny.


04.05.2009 11:51 Aktualności,