20 razy w ciąży

Dzień Matki w warszawskiej galerii Apteka Sztuki rozpocznie prezentację wystawy będącej efektem współpracy dwudziestu fotografów i fotografek, którzy podjęli się zadania realizacji portretów autorki projektu, także fotografki – Anny Bedyńskiej. To sposób, aby odpowiedzieć na pytanie: czy istnieje czytelna różnica między fotografią wykonaną przez kobiety i mężczyzn?

Anna Bedyńska – fotoreporterka Gazety Wyborczej, specjalizuje się w dziedzinie reportażu społecznego. Jej zdjęcia były znakiem firmowym akcji „Rodzić po ludzku”, „Umierać po ludzku”, „Dzieciaki do domu”. Tym razem zrealizowała projekt, dzięki któremu uzyskała zaskakujące odpowiedzi na takie pytania jak: Co chcą ukryć mężczyźni, a co uwidocznić kobiety? Jak wiele może być spojrzeń na jeden obiekt? Jak różnie można zinterpretować piękno poczęcia i ciąży? Fotografowie spojrzeli przez obiektyw na zjawisko, jakim jest ciąża, eksperymentując z jedną modelką.

reklama

Autorzy fotografii to wybitni artyści tworzący we wszystkich gatunkach fotograficznych, laureaci wielu nagród, wystawiający zarówno w Polsce jak i zagranicą, pracujący dla największych polskich dzienników, gazet i magazynów. Są to: Anna Bedyńska, Justyna Cieślikowska, Ewa Ciszewska, Alina Gajdamowicz, Aldona Karczmarczyk, Ewa Łowżył, Grażyna Makara, Monika Redzisz, Piotr Bernaś, Mikołaj Grynberg, Paweł Kiszkiel, Rafał Milach, Michał Mutor, Tomek Sikora, Łukasz Sokół, Andrzej Świetlik, Tomasz Wiech, Jan Zamoyski, Maciej Zienkiewicz.

„Jedna ciąża – dwudziestu… – Anna Bedyńska”, Apteka Sztuki, Warszawa, Al. Wyzwolenia 3/5. Wystawa czynna od 26 maja 2009 do 26 czerwca 2009 r.


19.05.2009 20:23 Aktualności,