Żaden tytuł nie ma sensu

Pod takim tytułem otwiera się wystawa fotografii Tomka Rykaczewskiego. Ekspozycja obejmie przede wszytki prace portretowe, a tematem wszystkich z nich jest człowiek. Cześć ze zdjęć znanych jest miłośnikom fotografii (i słownego komentarza) z bloga Rykaczewskiego http://leweoko.blogspot.com

Tomasz Rykaczewski - Żaden tytuł nie ma sensu

W trakcie wernisażu wystawy, w redakcji magazynu Res Publica Nova odbędzie się dyskusja na temat etyki w zawodzie fotografa. Wezmą w niej udział (poza autorem zdjęć): Joanna Erbel, feministka, socjolożka, fotografka, aktywistka. Pisze w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (doktorat o roli aktorów nie-ludzkich w przemianach przestrzeni postsocjalistycznych), członkini zespołu Krytyki Politycznej, współzałożycielka Stowarzyszenia Duopolis; Agnieszka Gniotek, historyk sztuki, krytyk, kurator. Obecnie zajmuje się m.in. problematyką rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. Współpracuje z miesięcznikiem Sztuka.pl. Teksty publikowała m.in. w “Art & Biznes” “Modern Art” “Pulsie Biznesu”, “Foto” , kwartalniku “Exit”, “Biuletynie Fotograficznym”.

reklama

Tomasz Rykaczewski, „żaden tytuł nie ma sensu”, Redakcja Res Publica Nova, Warszawa, ul. Gałczyńskiego 5. Wystawa czynna od 27 maja do 14 czerwca 2009 r. (wernisaż 27 maja 2009, godz. 19.00)


26.05.2009 23:18 Aktualności,