Współczesność w Fotoplastykonie

Trójwymiarowe fotografie ukazujące współczesną codzienność stołecznych ulic autorstwa Chrisa Niedenthala prezentuje Fotoplastykon. Zostały wykonane tradycyjnymi metodami, za pomocą zabytkowego aparatu stereoskopowego marki Kodak.

reklama

„Przy fotografii stereoskopowej musimy zmienić sposób myślenia o zdjęciu. Zwrócić uwagę na ilość planów i odległości między nimi. Dla mnie jako reportera, najtrudniejsze było zrezygnowanie z ulubionych kompozycji, kadrów. Zresztą aparat, który mam do dyspozycji do najszybszych nie należy. Starałem się pokazać kontrasty warszawskie, ulice Pragi i Gocławia, pięknie odnowione Krakowskie Przedmieście i to co się na nim dzieje, miejsca pamięci, miejsca, które często mijam. Mam nadzieję, że za 50 lat moje fotografie będą tak samo ciekawym źródłem, jak w tej chwili są zdjęcia ze zbioru “Warszawa trzech pokoleń”, zwłaszcza, że są trójwymiarowe” – mówi Chris Niedenthal.

Chris Niedenthal, „Warszawa”, Fotoplastykon, Warszawa, Aleje Jerozolimskie 51. Wystawa czynna do 24 czerwca 2009 r.


26.05.2009 23:32 Aktualności,