World Press Photo 2009 w Warszawie bezpłatnie

W tym roku wystawa składająca się z nagrodzonych zdjęć w międzynarodowym konkursie fotograficznym World Press Photo będzie bezpłatnie udostępniona zwiedzającym w warszawskich Złotych Tarasach. W tegorocznym konkursie wzięło udział 5 600 fotoreporterów ze 124 krajów. Jurorzy obejrzeli ponad 96 000 zdjęć, nagradzając łącznie 64 osoby z 24 państw. Polska została wyróżniona aż 5 razy!

reklama

Laureatami zostali: Justyna Mielnikiewicz (II nagroda w kategorii „Ludzie i wydarzenia”- fotoreportaż), Wojciech Grzędziński (III nagroda w dziedzinie „Wydarzenia” – fotoreportaż), Tomasz Wiech (III nagroda w kategorii „Życie codzienne” – zdjęcie pojedyncze), Tomasz Gudzowaty (III nagroda w kategorii „Fotografia sportowa” – zdjęcie pojedyncze) i Kacper Kowalski (II miejsce w kategorii „Sztuka i rozrywka” – fotoreportaż). Zdaniem jury najlepsze zdjęcie wykonał Amerykanin Anthony Suau. Zdjęcie ilustrujące kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości zostało opublikowane w magazynie „Time”, a zgłoszone do konkursu jako cykl w kategorii „Życie codzienne”. Fotografia wykonana 26 marca 2008 r., przedstawia uzbrojonego detektywa Roberta Kole, przeszukującego w Cleveland w stanie Ohio, opuszczony przez mieszkańców dom z powodu niespłacenia hipoteki.

World Press Photo 2009, CH Złote Tarasy, Warszawa. Wystawa czynna od 8 czerwca do 1 lipca 2009 r.


28.05.2009 21:29 Aktualności,