Różycki w Art New Media

Niezwykła i przewrotna wystawa Andrzeja Różyckiego, która w innym układzie prezentowana była na Fotofestiwalu w Łodzi, udostępniona została w stołecznej Art New Media. “Wystawa fotozoficzna. W hołdzie śp. fotografii analogowej” to zaskakujący projekt, w którym artysta przesunął swoją uwagę z obszaru samej fotografii na narzędzia ją tworzące – aparaty, boksy, statywy, obiektywy – sprzęt zbędny, zdewaluowany, zalegający w komisach.

Andrzej Różycki -Wystawa fotozoficzna. W hołdzie śp. fotografii analogowej

Miłośnicy fotografii chcący zapoznać się z dorobkiem artysty z lat wcześniejszych, którzy nie znają starszych prac Andrzeja Różyckiego, mogą uzupełnić swoją wiedzę dzięki specjalnie przygotowanemu aneksowi, prezentującemu fotografie z okresu, gdy autor działał w Grupie ZERO-61 i Warsztacie Formy Filmowej oraz z pracami z lat 80. i 90.

reklama

Andrzej Różycki, „Wystawa fotozoficzna. W hołdzie śp. fotografii analogowej”, Galeria Art. NEW media, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 41. Wystawa czynna do 20 czerwca 2009 r.


01.06.2009 18:19 Aktualności,