Portrety Wideryńskiego

Prezentacja cyklu portretów Mariusza Wideryńskiego to kolejna propozycja Starej Galerii ZPAF. Autor od wielu lat zajmuję się fotografią portretową. Początkowo w jego dorobku portrety pełniły rolę fotograficznej notatki, z czasem okazało się to świadomym działaniem, chęcią zatrzymania czasu, zapisania obserwacji, spostrzeżeń oraz uchwycenia obiektywem aparatu czegoś pozornie nieuchwytnego. Każda twarz jest inna, wyjątkowa, każda na miarę życiowych doświadczeń i cech charakteru emanuje innymi informacjami.

portrety Mariusza Wideryńskiego

Mariusz Wideryński w 1976 r. obronił dyplom z geologii historycznej. Po studiach pracował jako fotograf Krajowej Agencji Wydawniczej. Od końca lat 80. wykonuje wolny zawód fotografa współpracując z wydawnictwami i agencjami. Wykładowca fotografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Obszarem jego zainteresowań twórczych jest portret, krajobraz, a także… konie. Równolegle do twórczości fotograficznej uprawia grafikę użytkową.

reklama

Mariusz Wideryński, „Fizjografie…”, Stara Galeria ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8. Wystawa czynna w dniach 8-23 czerwca 2009 r.


02.06.2009 23:03 Aktualności,