Finiszujący PRL

Dom Spotkań z Historią w Warszawie zaprasza na wystawę fotografii “Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach agencji FORUM.” Prezentacja obejmie ponad 200 fotografii wykonanych w latach 1980-89. Ich autorami są m.in. Romuald Broniarek, Erazm Ciołek, Stanisław Ciok, Janusz Fila, Aleksander Jałosiński, Wojciech Kryński, Jacek Kucharczyk, Jacek Marczewski, Jan Morek, Chris Niedenthal, Krzysztof Pawela, Jan Rozmarynowski, Jarosław Stachowicz i Krzysztof Wójcik.

Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach agencji FORUM

Ze zdjęć wyłania się ponury i groteskowy obraz późnego Peerelu. Szarość wielkich miast i smutek prowincji, religia, praca, czas wolny, kolejki, puste sklepy, hasła propagandowe widoczne w pracy i na ulicach, sprzedaż prosiąt z samochodowego bagażnika i papier toaletowy na łańcuchu w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.
Prezentacja jest częścią akcji “Wyłącz system”, organizowanej przez Dom Spotkań z Historią w ramach stołecznych obchodów 20. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

reklama

„Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach z agencji Forum”, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa. Wystawa czynna od 2 czerwca do 16 sierpnia 2009 r.


02.06.2009 23:07 Aktualności,