Z Matką Boską na wyświetlaczu

Agnieszka Rodowicz postanowiła wytropić zmiany w obrębie polskiej religijności. Uwieczniła je na fotografiach eksponowanych w postaci wystawy w Galerii Obok ZPAF.

Agnieszka Rodowicz, Nowi Święci

Zauważyła, że wizerunki Jezusa, Matki Boskiej, Świętych zmieniają miejsce pobytu. Z kościołów, ołtarzy i kapliczek zawędrowały na bazary, do klubów i na mury. Spotkać je można na tiszertach, opakowaniu miętówek i wyświetlaczach telefonów komórkowych. Nowi Święci opiekują się piecykiem łazienkowym, pudełkiem na kosmetyki albo torbą kurierską. Stają się elementem popkultury, kolorowym motywem, który ma już tylko wartość dekoracyjną.

reklama

Agnieszka Rodowicz, „Nowi Święci”, Galeria Obok ZPAF, Warszawa, Pl. Zamkowy 8. Wystawa czynna od 8 do 24 czerwca 2009 r.


03.06.2009 23:29 Aktualności,