Martin Bogren w Yours Gallery

Zbiór zdjęć szwedzkiego fotografa Martina Bogrena przygotowany specjalnie na warszawską wystawę i nigdy wcześniej nie pokazywany możemy oglądać w Yours Gallery. Jego prace przybierają formę swobodnych notatek, będących unikatowym dziennikiem podróży artysty. Czarno-białe, lekko nieostre fotografie to intrygująca opowieść o tym, co kryje się w codzienności i w pojedynczych spojrzeniach. Zdjęcia z tego cyklu powstawały na całym świecie, ostatnie również w Polsce, zgodnie z rytmem podróży Martina Bogrena. Cykl „Notes” został nagrodzony m.in. na Sony World Photography Awards 2009 w Cannes.

Martin Bogren, Yours Gallery

Martin Bogren zajmuje się fotografią dokumentalną, mającą wymiar osobisty. Jego prace cechuje bardzo charakterystyczny styl. Autor karierę rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych jako muzyk, lecz dość szybko fotografia okazała się jego największą fascynacją. Fotografował muzyków i ich koncerty, początkowo dla prasy, później także dla wytwórni płytowych. W ten właśnie sposób powstał jego pierwszy wydany w postaci albumu projekt – The Cardigans: Been it (Tidens Forlag), zrealizowany podczas tournee zespołu. W 2008 r. ukazał się kolejny jego album – Ocean (Journal Forlag), cykl zdjęć eksponowany obecnie w sztokholmskim Kulturhuset oraz w Dunkers Kulturhuset.

reklama

Martin Bogren, „Notes”, Yours Gallery, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 33. Wystawa czynna od 10 czerwca do 8 sierpnia 2009 r.


04.06.2009 05:35 Aktualności,