Bio konkurs fotograficzny

Europejski producent samolotów Airbus, Towarzystwo National Geographic i ONZ ogłosiły światowy konkurs fotograficzny „Zobacz więcej”, którego tematem jest bioróżnorodność.

W obliczu ogromnych zmian w środowisku naturalnym, wywołanych działalnością człowieka oraz wobec rosnącego zagrożenia dla wielu gatunków roślin i zwierząt partnerzy akcji zachęcają do zilustrowania różnorodności przyrody, a także do zastanowienia się nad rolą, jaką człowiek ma w jej ochronie. Konkurs stwarza okazję, aby wyjść na zewnątrz, przyjrzeć się różnym formom życia i uchwycić na zdjęciu znaczenie różnorodności biologicznej.

reklama

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie konkursowe poprzez formularz na stronie www.seethebiggerpicture.org lub drogą pocztową. Autorzy pięciu najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni wyjazdem do Waszyngtonu i wizytą m.in. w siedzibie National Geographic.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 września 2009 r.

Więcej na: www.seethebiggerpicture.org


16.06.2009 14:16 Aktualności,