Pustynny dokument w Green Gallery

Wystawa Macieja Jawornickiego “Oczy pustyni” prezentuje cykl czarno-białych zdjęć w duchu nostalgicznego dokumentu, opowiadającego o przyrodzie i ludziach pustynie. Autor ukończył Lidove Konzerwator w Ostrawie (Czechy) na wydziale fotografii reporterskiej.

Maciej Jawornicki, Oczy pustyni

W ramach szkoły zrealizował fotoreportaż z północnej Francji pod tytułem “Ludzie – Miejsca” (1993). Obecnie pracuje jako “wolny strzelec”, współpracuje m.in. z Polską Akademią Nauk oraz Uniwersytetem Warszawskim – wydział Archeologii im. prof. Michałowskiego. Publikował w National Geographic, Practical Photografy, Pozytywie, Polityce, Wiedzy i Życiu i Świecie Nauki.

reklama

Maciej Jawornicki, „Oczy pustyni”, Green Gallery, Warszawa, ul. Krzywe Koło 2/4. Wystawa czynna do 12 lipca 2009 r.


18.06.2009 23:19 Aktualności,