Foto Re-kreacje 2009

„Re-kreacje” to tytuł wystawy prac studentów Studium ZPAF z pracowni Basi Sokołowskiej. Przetwarzanie, rekonstruowanie, powielanie i interpretowanie świata, czyli re-kreacja rzeczywistości jest według Basi Sokołowskiej jednym z najważniejszych aspektów fotografii. Wystawa łączy to znaczenie rekreacji ze znaczeniem potocznym, w którym słowo to oznacza odnowę sił fizycznych i psychicznych, wypoczynek, zabawy i rozrywki regenerujące i przywracające energię.

Foto Re-kreacje 2009

Realizacja tematu wykroczyła poza techniki fotograficzne. Autorzy byli modelami, konstruktorami i projektantami. Temat zmusił ich do odtwarzania ze zdwojoną siłą własnych myśli, skojarzeń, uczuć, ale i poszukiwania form, faktur, układów, które w chwili zapoznawania się z tematem były tylko ułamkiem myśli, ulotnym przeczuciem, że za tematem może stanąć własne „ja”.

reklama

„Re-kreacje”, Stara Galeria ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8. Wystawa czynna do 13 lipca 2009 r.


03.07.2009 21:51 Aktualności,