Rejs na Księżyc

W 40. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu Galeria Asymetria zaprasza na wystawę Krzysztofa Wojciechowskiego. Prezentowany projekt powstał w wyniku dokonania przez autora swego rodzaju “wykopaliska fotograficznego”.

Krzysztof Wojciechowski, Apollo 11 - Nixon rozmawia z kosmonautami

Fotograf w czasie pracy nad powiększeniami z dawnych negatywów, zrobionych w 1969 r. podczas castingu do filmu Rejs, dostrzegł na jednym ze zdjęć gazetę z nagłówkiem “Prom Apollo powrócił na ziemię”. Okazało się, że casting zbiegł się w czasie z lądowaniem człowieka na Księżycu.

Krzysztof Wojciechowski, Apollo 11 - Biegi na księżycu

reklama

Wojciechowski przypomniał sobie również, że parę dni wcześniej z zapartym tchem dokumentował to wydarzenie, fotografując je na ekranie telewizora. Dzięki fotografii udało mu się połączyć ze sobą po wielu latach dwa zdarzenia, oba niezwykle ważne i “kultowe”, choć w zupełnie różny sposób.

Krzysztof Wojciechowski, hala Gwardii

Krzysztof Wojciechowski, „Rejs na Księżyc”, Galeria Asymetria, Warszawa, ul. Nowogrodzka 18a m 8a (4 piętro). Wystawa czynna od 15 lipca do 7 sierpnia 2009 r.


15.07.2009 22:27 Aktualności,