Sfotografuj niebo w nocy

Widok rozgwieżdżonego nieba od zawsze fascynuje ludzi, pobudza ich wyobraźnię, jest estetycznym przeżyciem inspirującym artystów. Astronomowie widzą to niebo, które współcześnie staje się coraz jaśniejsze i uboższe w gwiazdy. Gwiazdy giną w światłach miast. Na tym “zaginionym niebie” coraz trudniej znaleźć miejsce, w którym można zobaczyć gwiazdy, planety i Drogę Mleczną. Próba uchwycenia piękna nieba i obiektów astronomicznych to prawdziwe wyzwanie dla osób, które zajmują się fotografią zarówno amatorsko jak i profesjonalnie.

reklama

Centrum Kultury Agora i Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego rozpisały otwarty konkurs na zdjęcie najpiękniejszego nocnego nieba. Ogłoszenie wyników konkursu, nagrodzenie laureatów, wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wykład o tematyce astronomicznej, odbędą się 22 września 2009 r. o godz. 18.00, w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (I piętro) – w ramach XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Termin nadsyłania prac upływa 1 września 2009 r. Prace przyjmowane są pod adresem:
Centrum Kultury Agora, plac J. Piłsudskiego 2, 51-152 Wrocław

Więcej na: www.astro.uni.wroc.pl


23.07.2009 20:31 Aktualności,