Ten sam ląd, a zupełnie inny

W 2005 r. czwórka przyjaciół: Sławek Chelisa, Jagna Olejnikowska, Jola Rycerska i Tomasz Zygmunt, zafascynowani fotografią, postanowili zrealizować wspólny projekt. Każde z nich inaczej patrzy na świat i inaczej go opowiada, chcieli jednak zrobić coś razem.

Ten sam ląd, a zupełnie inny

Dziesięć lat wcześniej ukazała się pewna powieść – w niej dwa zdania: „Ten ląd, który wynurzał się teraz z morza, nowy, ale nie obcy, ten nowy wizerunek świata, który wyłaził spod malunku nazywanego rzeczywistością. Oba światy mocowały się jeszcze ze sobą, a potem nowy wypierał stary.” Cytat pochodzi z książki „E.E.” Olgi Tokarczuk. Pewnego listopadowego dnia spotkali się z Olgą w Toruniu. Pokazali jej prace, potem przygotowali wystawę, którą obecnie oglądać można w warszawskiej Galerii Ateneum Młodych.

reklama

„Ten ląd”, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa, ul. Piwna 51/53. Wystawa czynna do 30 sierpnia 2009 r.


24.07.2009 18:50 Aktualności,