Śląskie widoki na konkurs fotograficzny

Muzeum w Gliwicach ogłosiło konkurs na fotografię, ukazującą miejsce bądź obiekt uwieczniony przez Ernsta W. Knippla oraz Carla J. Riedena na grafikach wykonanych w połowie XIX w.

reklama

W ramach prezentowanej w Willi Caro w Gliwicach wystawy „Śląskie veduty w rysunku i grafice E.W. Knippla i C.J. Riedena” zobaczyć można 34 prace, grafiki i rysunki, na których znalazły się panoramy miejskie i widoki zakładów przemysłowych, między innymi Gliwic, Katowic, Chorzowa, Siemianowic, Mysłowic, Rybnika, Sosnowca, a także Ozimka, Sławęcic i Zagwiździa. Wiele z uwiecznionych blisko 160 lat temu widoków, a nawet obiektów można odnaleźć dzisiaj. Aby wziąć udział konkursie, otwartym dla wszystkich fotografujących, należy twórczo uwiecznić je na zdjęciach. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną fotografię w wersji cyfrowej (plik jpg nieprzekraczający 1 MB) na adres: konkurs@muzeum.gliwice.pl

Termin nadsyłania prac upływa 16 sierpnia 2009 r.


28.07.2009 15:37 Aktualności,