Październikowy Biuletyn Fotograficzny

Biuletyn Fotograficzny - październik 2008Po wrześniowym, poświęconym architekturze „Biuletynie Fotograficznym” trafia do nas październikowy, będący kompendium fotografii modowej. Znajdziemy w nim wiele ciekawych tekstów o fotografii oraz niektóre tematy zatracające o szerszy kontekst np. socjologiczny albo filmowy. I tak: Marta Eloy Cichocka prezentuje arcyciekawy „Modny projekt” Przemka Kozakiewicza. Ci, którzy odwiedzili ostatni Miesiąc Fotografii w Krakowie znają go z autopsji. Dalej, Anna Cymer tradycyjnie penetruje Internet i kieruje naszą uwagę na zjawisko streetmodowych blogów. Poza tym poznamy ciekawe biografie wybitnych fotografów: Alberta Watsona, Richarda Avedona (w kontekście filmowym), Tomka Niewiadomskiego (wywiad) i Aleksandra Błońskiego (wywiad).

reklama

Na koniec polski, niezupełnie modowy dodatek – bardzo jednak ważny – tekst poświęcony Wacławowi Nowakowi z Grupy Domino, którego wystawa trwa w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Oraz wiele innych interesujących tekstów, portfolio i tradycyjna Poczytalnia.