Festiwal Fotografii w Jarosławiu 2009

W najbliższy weekend Jarosław zmieni się w miasto tętniące fotografią. W ciągu trzech dni będziemy mogli zobaczyć 12 wystaw młodych twórców, wyłonionych w drodze konkursu zorganizowanego w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych. W programie imprezy także warsztaty, prezentacje sprzętu, przegląd portfolio, pokazy slajdów i filmów.

I Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych, Jarosław

Na festiwalowy konkurs nadesłano 294 propozycje wystaw. Ich autorami było 205 młodych ludzi do trzydziestego roku życia pochodzących z Polski, Czech, Łotwy i Ukrainy. Jury wybrało 11 najlepszych ich zdaniem zestawów. Zobaczymy ekspozycje autorstwa Michała Giedrojć, Yuriya Dyachyshyna, Pawła Bajewa, Aleksandry Śnieżek, Jana Wolak-Dyszyńskiego, Andrzeja Fursa, Beaty Rokity, Anny Bodnar, Marzeny Słowik, Tomasza Wiecha i Marcina Głuszka. Wyróżnieni autorzy reprezentują różne style fotograficzne. Wydaje się, że siłą takiego zestawu jest jego różnorodność. Są to prace zarówno czarno-białe, jak i kolorowe, wykonane techniką klasyczną i cyfrową. Obok dokumentu zetkniemy się tu z fotografią kreacyjną. Zdjęcia realistyczne skonfrontujemy z odrealnionymi. Nagrodzone ekspozycje zawisną w ogólnodostępnej przestrzeni, w miejscach gdzie zwykle sztuka nie dociera. Pojawią się między innymi w autobusach, witrynach sklepowych, stacji PKP, w klubach, pubach i restauracjach. Miasto zamieni się w jedną wielką galerię.

reklama

7-9 sierpnia 2009 r., I Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych, Jarosław

Więcej na: www.ffm.fotojaroslaw.pl


04.08.2009 22:18 Aktualności,