Urbanity Twenty Years Later

W warszawskim Parku Żeromskiego trwa wystawa, mająca pokazać przemiany, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich 20 lat w siedmiu stolicach krajów postsocjalistycznych. Jedenastu europejskich fotografów: Domen Grögl (Słowenia); Maroš Krivý (Słowacja); Gábor Arion Kudász (Węgry), Thomas Kutscher (Niemcy); Erik-Jan Ouwerkerk (Holandia), Tomáš Pospěch (Czechy); Reiner Riedler (Austria); Szymon Rogiński (Polska); Wolfgang Schneider (Austria); Illah Van Oijen (Holandia) i Martin Zeman (Czechy) opisało radykalne zmiany miejskiego pejzażu metropolii postkomunistycznych, aby zilustrować poglądy architektów, socjologów, psychologów i politologów reagujących krytycznie na globalizację środowiska, jako nową formę europejskiej totalności.

Urbanity Twenty Years Later

reklama

„Urbanity Twenty Years Later”, Park Żeromskiego, Warszawa, Plac Wilsona. Wystawa czynna do 2 września 2009 r.

Więcej na: www.urbanityproject.eu


11.08.2009 19:25 Aktualności,