Nowy Kwartalnik Fotografia

Ukazał się nowy Kwartalnik Fotografia, a w nim prezentacje autorskie, relacje z festiwali, interesujące teksty oraz recenzje książek i albumów. Możemy przeczytać na temat twórczości Tracey Emin i Zofii Kulik, panoramicznej postsowieckiej przestrzeni Christoph’a Grill’a, prawdziwych martwych naturach Australijki Marian Drew i fotoreporterze Powstania Warszawskiego – Eugeniuszu Lokajskim.

Kwartalnik Fotografia nr 30-2009

reklama

Ponadto prawo autorskie w relacji do fotografii, fotografia zmotoryzowana czyli portrety przez szybę auta Grzegorza Klatki i dialog erotyczny i nieerotyczny w twórczości Agnieszki Podgórskiej. Krzysztof Pijarski fotograficznie opowie o archiwum Dłubaka, a Józef Robakowski o swojej pracowni, w której warto próbować różnych mediów. W numerze nie brakuje też relacji z 53 Biennale w Wenecji, Transphotographiques 2009 we francuskim Lille, Fotofestiwalu w Łodzi, 6. Biennale Fotografii w Poznaniu i Miesiąca Fotografii w Krakowie.