Wirtualne gry 2009

Wielkoformatowe portrety to typologiczne spojrzenie na nowy wizerunek sportowca, który poprzez elektroniczny sposób rywalizacji nie posiada odpowiednika fizycznego, znanego rywalowi. W projekcie Bownika „Gamers” postać gracza zostaje wszystkim ujawniona. Jednak celem nie jest tu demaskowanie lub próba porównania rzeczywistości z wyobrażeniem lub też wizerunkiem wirtualnym konkretnych osób. To rodzaj analizy e-środowiska i osób, które je tworzą.

Bownik, Gamers, Yours Gallery

Fotografie wnętrz pokojów są ciekawym nałożeniem się dwóch rzeczywistości. Spełniają funkcję miejsca ćwiczeń, codziennej kilkugodzinnej praktyki gamingowej, jak i zwykłego pokoju domowgo, którego wystrój i obecne przedmioty dowodzą historii dorastania i dojrzewania w tym miejscu. Mieszanka stanowiska treningowego e-sportowca z jego prywatnym otoczeniem tworzy właściwy i bogaty w szczegóły obraz sali ćwiczeń .

reklama

Bownik, „Gamers”, Yours Gallery, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 33. Wystawa czynna do 25 października 2009 r.


08.09.2009 21:53 Aktualności,