Nowy projekt Libery

W warszawskiej Galerii Profile Zbigniew Libera zaprezentuje wystawę “The Gay, Innocent and Heartless”, składający się z serii zdjęć przedstawiających sceny z partyzantami zarejestrowane podczas kilku plenerowych sesji fotograficznych. Cała seria obejmuje również zdjęcia tekstów, zapożyczonych bądź napisanych przez autora.

reklama

Przedstawienia upozowanych partyzantów, grupowe sceny w kąpieli czy podczas przemarszu można wziąć za ilustracje prasowe. Jednak wizualna i tekstowa narracja kilkudziesięciu zdjęć to fikcyjna opowieść, której odniesieniem są przewrotnie potraktowane mity męskości i bohaterstwa. Pomimo militarnych akcesoriów obrazy te pozbawione są agresji, a obwieszeni karabinami partyzanci podsuwają skojarzenia z tęsknotami uciekających w świat fantazji Piotrusiów Panów.

Zbigniew Libera, “The Gay, Innocent and Heartless”, Warszawa, Fundacja Profile, Hoża 41/22. Wystawa czynna od 25 października do 10 stycznia 2009 r.


24.10.2008 17:28 Aktualności,