Otwarte Warsztaty - Toster Workshop WSR w marcu 2010 r.

Bezpłatne wartsztaty FOTOSTER w marcu 2010

Program TOSTER Workshop WSR w marcu 2010 r.:

 • GRAFOster 5 marca 2010 r. godz. 9.00 REALIZACJA GRAFICZNA
  SAIDA SICZEK – Warsztaty kaligrafii
  (miejsce: WSR)
  Saida Siczek – pedagog i zawodowy artysta plastyk. Działalność artystyczną rozpoczęła od rysowania czarno-białych prac w tuwińskich gazetach. Uprawia rysunek i malarstwo sztalugowe. Tworzy ekspresyjną, nastrojową sztukę, głęboko związaną z kulturą tuwińską na której wyrosła i która jest jej największym źródłem inspiracji. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków od 1993 roku. Prezentowała swoje prace w Warszawie w 1993 r, na indywidualnej wystawie w galerii w rodzinnym kraju w 1999 r., na wystawie w Warszawskim Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w czerwcu 2005 roku. W swych postaciach, pejzażach szuka indywidualnych i zaskakujących sytuacji, spontaniczności, niespodziewanych spojrzeń, graniczących niekiedy z surrealistycznymi chwytami.
  Od 1990 r. zajmuje się nauczaniem malarstwa i historii sztuki w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Brała udział w plenerach w kraju i za granicą. W roku 2003 r. opublikowała przemyślenia z praktyki malarskiej, dotyczące istoty procesu twórczego i pleneru. Jej prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w Tuwie, Polsce, Francji. Od 2004 r. jest wykładowcą historii sztuki, warsztatów rysunkowych w Warszawskiej Szkole Reklamy.
 • FOTOster 12 marca 2010 r. godz. 9.00 SESJA FOTOGRAFICZNA
  LEONARD KARPIŁOWSKIPortret w plenerze z udziałem światła błyskowego
  (miejsce: WSR)
  Leonard Karpiłowski w 1976 r. ukończył Studium Fotografii i Filmu Centralnego Ośrodka Metodyki Upowszechniania Kultury MKiS. Fotografią uprawia od 1965 r. Zajmuje się dydaktyką fotograficzną, w latach 70. i 80. jako wykładowca i konsultant Centralnego Ośrodka Metodyki Upowszechniania Kultury. W działalności twórczej wykorzystuje głównie technikę bromową i jej możliwości interpretacyjne, kolor traktując głównie użytkowo. Uprawia fotografię kreacyjną, pejzażową i industrialną. Wystawia od 1974 r. Jego prace były eksponowane na ponad 70 wystawach krajowych i zagranicznych. Jest autorem 11 wystaw indywidualnych. Od 1993 r. zajmuje się publicystyką z zakresu estetyki, techniki i technologii fotografii. Publikował na łamach polskich pism fotograficznych. Systematycznie publikuje artykuły o technice oświetleniowej w internetowym portalu „Świat Obrazu”.
  Jest autorem książek „Fotografia wielkoformatowa” (2000), „Aparaty średnioformatowe” (2002), „Światła i cienie w fotografii” (2008). Od ośmiu lat jest konsultantem firmy Hensel Studiotechnik, ponadto współpracuje z firmami fotograficznymi: Olympus, FujiFilm, Sony, Canon, Medikon i Monolight, biorąc udział w prezentacjach sprzętu fotograficznego i oświetleniowego, oraz w innych działaniach jako konsultant i wykładowca.
 • FILMOster 19 marca 2010 r. godz. 9.00 SESJA FILMOWA
  RAFAŁ LISTOPAD – Techniki montażu filmowego
  (miejsce: WSR)
  Rafał Listopad jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Wyróżniono go licznymi nagrodami m.in. nagrodą za montaż oraz “profesjonalność, delikatność i dobrą energię” na KSF“Młodzi i Film” w 2006 r. za film “Oda do radości”, Offskarem Polską Nagrodą Kina Niezależnego za najlepszy montaż w 2008 r. za film “Trójka do wzięcia” i nominacją w kategorii najlepszy montaż do Orłów 2008 – Polskich Nagród Filmowych za “Katyń”. Ma w dorobku montaż filmów: “Oda do radości”, “Statyści”, “Trójka do wzięcia”, “Katyń”, “Środa, czwartek rano” oraz serial telewizyjny “Hotel pod żyrafą i nosorożcem”.
 • STRATOster 26 marca 2010 r. godz. 9.00 STRATEGIA REKLAMY I PR
  IZABELA LEBUDA – Trening kreatywności
  (miejsce: WSR)
  Izabela Labuda – absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Reklamy. Pracuje jako asystent w Pracowni Psychopedagogiki Kreatywności APSu i nauczyciel w WSRze. Prowadzi treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu kreatywności, twórczego rozwiązywania problemów, efektywnego uczenia się i warsztaty umiejętności społecznych. Jest licencjonowanym trenerem międzynarodowych programów „Odyseja Umysłu” i „Destination Imagination”. Obszary naukowych zainteresowań to psychologia i pedagogika twórczości, psychologia reklamy i psychologia sukcesu (z zakresu tej ostatniej przygotowuje rozprawę doktorską). Jest autorem artykułów naukowych i rozdziałów publikowanych w periodykach psychologicznych i psychologicznych. W WSR od 2006 roku prowadzi następujące zajęcia: Autoprezentację i wystąpienia publiczne, Psychologię zawodu wizażysty, Trening kreatywności, Twórczość w reklamie.

Zapisy, więcej informacji stronie: Toster Workshop WSR.


05.03.2010 01:32 Aktualności,