Otwarte warsztaty animacji z Tomaszem Bagińskim

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na otwarte warsztaty grafiki komputerowej pt.: „Warsztaty Animacji z Tomaszem Bagińskim i Platige Image”, które odbywać się będą w kolejne piątki od 5.11. do 3.12. br., w godzinach 10.00 – 18.30. Warsztaty poprowadzi Tomasz Bagiński oraz zespół artystów ze studia Platige Image.

Zajęcia pozwolą, wyselekcjonowanej grupie uczestników, zapoznać się z procesem powstawania filmu animowanego w technice komputerowej. Cykl spotkań rozpocznie wykład Tomasza Bagińskiego, który wprowadzi słuchaczy w tematykę zajęć i opowie o pracy reżysera. Kolejne zajęcia będą miały charakter praktyczny i będą się odbywać w następujących terminach:

  • 05.11 – wprowadzenie, Tomasz Bagiński, praca koncepcyjna, prowadzenie Jakub Jabłoński,
  • 12.11 – modelowanie z teksturowaniem, prowadzenie Marcin Klicki,
  • 19.11 – animacja, prowadzenie Arkadiusz Zawada,
  • 26.11 – oświetlanie i rendering, prowadzenie Kamil Pohl,
  • 3.12 – compositing, prowadzenie Jakub Knapik, podsumowanie warsztatów Tomasz Bagiński

Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję spotkania z czołowymi twórcami grafiki komputerowej w Polsce, współtwórcami m.in. takich filmów jak nominowana do Oskara „Katedra”, „Sztuka spadania” czy „Kinematograf”. Pod ich kierunkiem realizować będą ćwiczenia mające podnieść umiejętności uczestników warsztatów i pokazać im praktyczną stronę zagadnień związanych z produkcją filmową w CG.
Warsztaty skierowane są do amatorów zajmujących się hobbystycznie animacją 3D, ewentualnie do osób stawiających pierwsze kroki w branży.

Zgłoszenia (CV, wykonaną przez siebie grafikę i/lub animację 3D oraz listę obsługiwanych programów graficznych) proszę przesyłać na adres: warsztaty@szkolareklamy.pl.

Informacja o prowadzących:

Tomasz Bagiński – (ur. 1976), porzucił studia architektoniczne dla robienia filmów. Jego pierwszy film „Rain” wygrał w 1998 roku kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do studia Platige Image, w którym obecnie Bagiński zajmuje stanowisko Dyrektora Artystycznego. Między 1999 i 2002 pracował z przerwami nad swoim poważnym debiutem krótkometrażowym – „Katedrą”. Film zdobył w 2002 roku główną nagrodę „Best Animated Short” na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany. Kolejne filmy krótkometrażowe wyreżyserowane przez Bagińskiego to “Sztuka spadania” 2004 r. i “Kinematograf” 2009r.
W przerwach pomiędzy realizacją autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi i animacją na potrzeby produkcji filmowych, reklamowych i teatralnych (ponad 50 zrealizowanych). Obecnie przygotowuje się do realizacji pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego „Hardkor 44”.

Jakub Jabłoński – (ur. 1981), studiował na ASP w Łodzi na kierunku „Grafika i malarstwo”. Absolwent kierunku Animacja w Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stworzył koncepcję wizualną najnowszych produkcji Tomka Bagińskiego: „Kinematograf” i „Hardkor 44”. Twórca ilustracji książkowych („Wroniec” J. Dukaja). Porusza się w takich dziedzinach jak film animowany, komiks czy plakat. Projektuje postaci oraz scenografie do filmów i gier. W wolnym czasie pisze scenariusze.

Jakub Knapik – (ur. 1980), absolwent Architektury na Politechnice Krakowskiej. W latach 2003 – 2004 współpracował z wrocławskim studiem RMG oraz prowadził własne studio w Krakowie. W Platige Image pracuje od 2004 r. w charakterze VFX Lead Compositor, VFX Lead 3d, VFX Project Supervisor. W trakcie pracy dla Platige Image nadzorował produkcję ponad 40 reklam a także produkcje fabularne (zarówno polskie jak i europejskie, min. „Katyń” reż. Andrzej Wajdy, „Antichrist” reż. Lars von Trier, „Popiełuszko” reż. P. Wieczyński). Specjalizuje się w zaawansowanych technikach 3D (rendering, symulacja, animacja).

Kamil Pohl – (ur. 1984), absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu. Ze studiem Platige Image związany od 2007 r., pracuje na stanowisku Lead 3D Artist. Zajmuje się oświetleniem i renderingiem, pracował m.in. przy następujących projektach: „The Witcher” introoutro – 3d artist,, „Niezły kanał” C.O.fotografia3d artist/rendering, „Listerine total care” commercial – lighting/rendering, „Era nowe horyzonty promo” – lighting/rendering, „Siedem Bram Jerozolimy” fx C.O, „Lech Bieg” short movie lighting/rendering.

Arkadiusz Zawada – (ur. 1978), od 2001 r. zajmuje się animacją na potrzeby przemysłu gier komputerowych oraz filmu i reklamy. Z Platige Image współpracuje od 2004 roku. W tym czasie zrealizował kilkadziesiąt projektów, min. był animatorem postaci w „Sztuce spadania” Tomasza Bagińskiego.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Barbara Rymarowicz
tel.: 510 090 287
e-mail: b.rymarowicz@szkolareklamy.pl

pełna informacja prasowa (PDF)

PARTNER MEDIALNY:

MAX 3D logo


22.10.2010 22:58 Aktualności,