Karl Lagerfeld fotograficznie

W katowickiej Galerii Altus można oglądać zdjęcia projektanta mody Karla Lagerfelda, który od jakiegoś czasu zajmuje się również fotografią. Prace powstały specjalnie dla manufaktury Rosenthal, a przedstawiają najefektowniejsze porcelanowe projekty 2008 r.

reklama

Autor o swoim projekcie mówi: „Moim zamierzeniem było zrobienie tylko 12 zdjęć, lecz przyjemność jaką czerpałem z tworzenia spowodowała, że ostatecznie powstało ich około 60”. Kreator zaangażował do sesji Brada Kroeniga, jedną z najbardziej znanych twarzy męskiego modellingu. „Wybierając modela mężczyznę, pragnąłem pobawić się stereotypami. Mężczyzna wydaje się przecież być przeciwieństwem kruchości i delikatności porcelany”.

„EGO, the Karl Lagerfeld selection exclusively for Rosenthal”, Galeria Altus, Katowice ul. Uniwersytecka. Wystawa czynna od 7 do 14 listopada 2008 r.


03.11.2008 17:35 Aktualności,