Hasselblad Masters Awards

Hasselblad Masters Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, w którym doceniana jest nie tylko sprawność techniczna, ale i zmysł artystyczny. W tym roku główną nagrodą zmagań jest możliwość pracy na najnowocześniejszym i najbardziej luksusowym produkcie firmy Hasselblad – aparacie H3D. Zdjęcia nim wykonane będą później opublikowane w okolicznościowym albumie.

reklama

Hasselblad Masters Awards przyznawana jest od 2001 r. W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się aż 1700 fotografów. Organizatorzy liczą, że w tym roku ten rekord zostanie pobity, co możliwe bo konkurs jest bardzo ceniony na świecie.

Tegoroczna edycja konkursu Hasselblad Masters Awards podzielona jest na dwie kategorie, w pierwszej mogą wziąć udział zawodowcy z minimum trzyletnim doświadczeniem, pracujący na sprzęcie średnio- lub wielkoformatowym. Dla nich przygotowano 9 kategorii tematycznych, do których mogą zgłaszać swoje prace (to m.in. portret, moda, architektura).

Druga grupa fotografów, którzy mogą wziąć udział w konkursie, to zawodowcy, bez względu na staż pracy ani sprzęt, którym się posługują. Warto dodać, że w tym wypadku zawodowcem może nazwać się ktoś, kogo 51% dochodów pochodzi z fotografii.

Zgłoszenia można nadsyłać do 1 stycznia 2009 r.


07.11.2008 19:53 Aktualności,