Konkurs: Warlikowski zaprasza

Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego ogłosił projekt/konkurs pod hasłem „nieodkryte/niewypowiedziane”, który ma na celu dokumentację miejsc, na co dzień słabo dostrzeganych, będących przestrzeniami lęku, zagrożenia i wyobcowania. Czasem lekceważone lub ukrywane, silnie promieniują na nasze zachowania. To miejsca istniejące bez ukazywania się naszym oczom. Do projektu zostało zaproszonych ośmiu artystów: Marta Deskur, Mikołaj Długosz, Nicolas Grospierre, Kobas Laksa, Aleksandra Polisiewicz, Konrad Pustoła, Julia Staniszewska i Zorka Wollny. Każdy z nich na swój sposób dostrzega granice pomiędzy rzeczami widzialnymi i niewidzialnymi, dokumentuje miejsca pomiędzy dwiema rzeczywistościami. Artyści pokazują, że każdy widzialny element naszego świata może wskazywać na jakiś niewidzialny.

reklama

Projektowi towarzyszy także konkurs otwarty dla wszystkich chętnych twórców prac fotograficznych i wideo na dokumentację miejsc „nieodkrytych” i „niewypowiedzianych”. Artyści zaproszeni do projektu tworzą jednocześnie jury konkursu otwartego.

Prace należy przesyłać do 16 stycznia 2009 r. 30 stycznia 2009 r. W marcu zwycięzcy konkursu i zaproszeni artyści wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Więcej na: www.nowyteatr.org Dodatkowe pytania można kierować na adres nieodkryte@nowyteatr.org


01.12.2008 21:53 Aktualności,