Fotografia i architektura

Galeria w nowym pawilonie projektu JEMS-Architekci na Skwerze Hoovera prezentuje wystawę fotografii „Niebo nad Warszawą” autorstwa Juliusza Sokołowskiego. W tym miejscu odbędzie się też sesja na temat związków architektury i fotografii.

Zdjęcia Sokołowskiego powstawały w dialogu ze sztuką architektury. Bohaterami wystawy są projekty pracowni JEMS-Architekci łączące umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii i wiedzy, popartej społeczną wrażliwością na temat tkanki miejskiej. Ekspozycja nawiązuje do poprzednich warszawskich projektów Juliusza Sokołowskiego. Istotnym dla niej kontekstem jest przedstawione w 2002 r. „Powiększenie. Fotografia w czasach zgiełku” koalicji Latarnik, którego kuratorem był Sokołowski. Na prezentację składały się m.in. cztery ogromne czarno-białe fotografie zawieszone na elewacji Pałacu Kultury i Nauki.

reklama

9 grudnia 2008 r., o godz. 18.00 w sali wystawowej pawilonu odbędzie się spotkanie „Fotografia architektury. Architektura fotografii” z udziałem budzących emocje architektów oraz autorytetów w dziedzinie fotografii i filmu, dotycząca wzajemnych inspiracji tych dziedzin sztuki. Wypowiedzą się Grzegorz Piątek, Robert Konieczny, Marta Leśniakowska, Ewa P. Porębska, Marianna Michałowska, Karolina Lewandowska, Andrzej Kołodyński, Maciej Miłobędzki, Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Miękus.

Juliusz Sokołowski, „Niebo nad Warszawą”, Pawilon Wystawowy, Skwer Hoovera, Warszawa. Wystawa czynna od 9-16 grudnia 2008 r.


01.12.2008 21:55 Aktualności,