Pasja Szymona Kobusińskiego

Fotografie Szymona Kobusińskiego prezentują członków Kadry Narodowej Reprezentacji Polski w Narciarstwie Alpejskim. Sesja zorganizowana została w niekonwencjonalny sposób, wprowadzając mistrzów białego szaleństwa w zupełnie inny żywioł: wodę.

reklama

Taka aranżacja paradoksalnie dała szansę ukazania autentycznych emocji towarzyszących narciarstwu – woda zatrzymała w kadrze to, co zwykle umyka naszym oczom podczas obserwowania zawodów sportowych, kiedy liczy się wynik na mecie, a nie napięcie sportowca, jego wysiłek, trud, czy ból towarzyszący osiąganym wynikom. Organizatorem wystawy jest Fundacja Portfolio.

Szymon Kobusiński, „Pasja”, Dziedziniec budynku Metropolitan i Klub The Cinnamon, pl. Piłsudskiego 1, Warszawa. Wystawa czynna 4-30 grudnia 2008 r. Wernisaż 4 grudnia 2008 r. o godz. 19.00.