Kampania wyborcza na Białorusi

Wystawa “Białoruś 28.09.2008” prezentuje zdjęcia dokumentujące tydzień kampanii wyborczej w trzech białoruskich miastach: Mińsku, Witebsku i Grodnie – widziany oczyma trójki młodych dziennikarzy i fotografów z Polski, Niemiec i Austrii. Ich relacje i zdjęcia pojawiły się m.in. w „Financial Times Deutschland”, „Kurier”, „Moskauer Deutsche Zeitung” oraz w europejskiej sieci informacyjnej n-ost.

reklama

Ze zdjęć Anne Ackermann, Jana Zappnera i Stephana Pramme wyłania się niejednoznaczny i pełen sprzeczności obraz dzisiejszej Białorusi i jej mieszkańców – defilady i demonstracje, funkcjonariusze i opozycjoniści, sterylne fasady centrum i nieład peryferii oraz sowieckie relikwie. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie dyskusja z Siawerynem Kwiatkowskim, pisarzem i niezależnym dziennikarzem z Mińska.

Anne Ackermann, Jan Zappner, Stephan Pramme, “Białoruś 28.09.2008”, Galeria ZOYA, Warszawa, ul. Kopernika 32 m. 8. Wernisaż 10 grudnia 2008 r., godz. 19.00. Wystawa czynna do 19 grudnia 2008 r.


08.12.2008 17:34 Aktualności,