Lalki Bojary

Michał Bojara jest absolwentem grafiki na ASP w Łodzi i fotografii na ASP w Poznaniu. W swojej twórczości łączy fotografię z gestem plastycznym. W pracach prezentowanych w Galerii Obok ZPAF wykorzystał możliwości jakie daje internet, definiując się jako fotograf erotyczny.

reklama

Cykl D.O.L.L.S. to nietypowe działanie bezkamerowe. Współczesna technika “robienia zdjęć” daje szerokie spektrum możliwości, każdemu kto ma na to ochotę. Nawet bez aparatu, i modelek można stać się fotografem i do tego zrobić kilka aktów jednej lub kilku modelkom. Bez wstydu, strachu ustawić je jak się chce, i kazać robić to co mamy ochotę sfotografować. Tak działa prosty program, w którym można wcielić się w role fotografa, zaaranżować sesję, i po prostu robić zdjęcia. W taki sposób powstały te zdjęcia, może dodałem coś od siebie, tak żeby nie podawać zbyt banalnych obrazów, i żeby sprawiały mi jeszcze większą przyjemność. Ale to tyle, w domowym zakątku, przed komputerem, poruszając myszką, i klikając w klawisze stałem się fotografem erotycznym – mówi Michał Bojara.

Michał Bojara, „D.O.L.L.S.”, Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8, Warszawa. Wystawa czynna od 16 października do 14 listopada 2008 r.


15.10.2008 13:58 Aktualności,