25-lecie Galerii FF i wystawa Krzysztofa Cichosza

Z okazji jubileuszu 25-lecia Galerii FF po raz pierwszy w jej historii na indywidualnej wystawie swoje prace zaprezentuje pomysłodawca i kurator galerii – Krzysztof Cichosz. Jednocześnie odbędzie się promocja albumu „Czas Forum Fotografii” poświęconego współczesnej polskiej fotografii poszukującej i eksperymentalnej. 252-stronicowy album zawiera najciekawsze prace fotograficzne najwybitniejszych polskich artystów, zajmujących się fotografią, traktowaną jako medium sztuki. Zamieszczone w nim zostały realizacje przeszło siedemdziesięciu twórców.

reklama

Prezentacja dorobku Krzysztofa Cichosza ukazuje unikalną metodę wykonywania wielkoformatowych, przestrzennych fotoinstalacji, łączących fotografię z elementami malarstwa, rzeźby i techniką komputerową. Interaktywne fotoinstalacje artysty wciągają widza w postmodernistyczną grę symbolami, skojarzeniami i znaczeniami. W swoich pracach zawsze porusza istotne dla rozwoju cywilizacji problemy, począwszy od aktualnych zagadnień politycznych i społecznych, po kwestie światowego dziedzictwa kulturowego.

Wernisażowi towarzyszyć będą wystąpienia: Lecha Lechowicza – „Przemiany w fotografii polskiej na tle działalności Galerii FF”; Krzysztofa Jureckiego – „Aspekty fotografii polskiej z początku XXI wieku”; Witolda Kanickiego – „Estetyka bezemocjonalna we współczesnej polskiej fotografii”.

Krzysztof Cichosz, „Foto-Dekonstrukcje. Jubileusz 25-lecia Galerii FF”, Galeria FF, Łódź ul. Traugutta 18. Wystawa czynna od 12 grudnia 2008 do 19 grudnia 2008 r.


10.12.2008 21:12 Aktualności,